Savez izviđača Beograda

Savez izviđača Beograda

Priprema za leto uz pesmu PDF Štampa El. pošta
ponedeljak, 31 maj 2010 22:16

sib_grbAktivnosti izviđača u junu uvek su u znaku uspešnog završetka školske godine, polaganja prijemnih i drugih ispita i priprema za letnji tabor, šumsku školu, tečaj, koloniju i slično.

Ove godine u junu ima mnogo akcija, pre svega državnog karaktera, koje neposredno organizuje Savez izviđača Srbije:

-5. juna je Međunarodni dan zaštite životne sredine. Izviđači ne žele da se izgube u šumi otpada. Zasukali su rukave, pčelice i poletarci prave veliku ekološku akciju na Beogradskoj tvrđavi pod nazivom „5. Jun - moj dan". Širom grada izviđači učestvuju u mnogobrojim aktivnostima, rado se udružuju sa ekološkim pokretima i organizacijama, sa svima koji konkretno rade na zaštiti životne sredine;

20100601_Scouts_Serbia_1_23 -10. jun je planiran za održavanje redovne sednice Starešinstva Saveza izviđača Beograda. To je peta sednica izvršnog organa Saveza u ovoj godini. Planirano je da na Starešinstvu bude razmotren i analiziran izveštaj sa Smotre izviđača Beograda i da se odrede konkretni zadaci za realizaciji programa obuke kadrova i drugih aktivnosti tokom letnjeg raspusta. Ništa manje nije značajno i to što će se na sednici utvrdi radna verzija novog Statuta Saveza, odnosno usaglašavanje Statuta sa novim zakonom;

-od 25. do 27. juna 2010. godine je tradicionalna akcija „Izviđačke igre Srbije". U okviru akcije i Vidovdanskih svečanosti u Kruševcu će se održati i svečana akcija „Izviđački stroj" na kojoj će pojedincima, četama i odredima biti uručena oznake najvećih izviđačkih zvanja „Izviđač orao", „Četa orlova" i „Odred orlova".

Najveća vrednost izviđačkih akcija je što mladi provode dosta vremena družeći se u prirodi.

Poslednje ažurirano utorak, 01 jun 2010 08:54
 
 
Design by: iMedia